OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
08:05, 26 lutego 2020 r. 
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Będą 3 nowe siedziby policji!

W kwietniowej sesji Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach: komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Dałek i z-ca naczelnika wydziału prewencji asp. sztabowy Marcin Płoński.

Przedstawiciele Policji dostarczyli radnym ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komendy Powiatowej Policji dla PWZ. Z przedstawionych danych wynika, że przestępczość i wykrywalność jest porównywalna do lat ubiegłych, w ubiegłym roku jednak wzrosła nieznacznie ilość kradzieży mienia i kradzieży z włamaniem. Zdaniem Komendanta niepokojąca jest natomiast w br. ilość wypadków śmiertelnych na drogach. W 2019 r. zginęło już na terenie powiatu 9 osób. Komendant przypomniał, że w całym roku 2016 w wypadkach drogowych na naszym terenie zginęło 16 osób, w 2017 roku również 16. Mechanizmy wdrożone przez policję spowodowały w zeszłym roku zmniejszenie dynamiki wypadków śmiertelnych- liczba ofiar spadła do 7. Komendant planuje reorganizację służb wydziału ruchu drogowego, tak aby więcej radiowozów w ciągu doby znalazło się na naszym terenie. Chodzi o to, aby działając prewencyjnie ukrócić samowolę piratów drogowych.

Komendant Tomasz Dałek zapowiedział także podczas spotkania budowę nowego posterunku policji w Lesznie i Izabelinie oraz rozpoczęcie działań w sprawie pozyskania działki pod budowę komisariatu w Ożarowie Mazowieckim. Podziękował jednocześnie za wsparcie finansowe, jakiego policji powiatowej udzielają samorządy gminne i powiatowy. Wsparcie to dotyczy zarówno służb ponadnormatywnych, wyposażenia Komendy Policji, jak i budowy nowych obiektów. Środki przekazane przez samorządy w 2018 roku dla KPP wyniosły łącznie ponad 2,1 mln zł.

 MŁ.

 

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Tomasz Dałek (z prawej strony)
i z-ca naczelnika wydziału prewencji asp. sztab. Marcin Płoński


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook