OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
11:11, 27 maja 2020 r. 
Amandy, Jana, Juliana
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Robert Lewandowski otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”

Nasza największa gwiazda światowego futbolu - Robert Lewandowski otrzymał 30 kwietnia z rąk starosty Jana Żychlińskiego i przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Turka tytuł „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Uroczystość odbyła się w Lesznie z udziałem przedstawicieli władz samorządowych gminy i powiatu. Wniosek o uhonorowanie piłkarza zgłoszony został przez mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego, których pełnomocnikiem został Paweł Białecki (członek zarządu powiatu).

Robert Lewandowski jest związany z Lesznem od wielu lat. Tu właśnie dorastał, chodził do szkoły i rozwijał swój nieprzeciętny talent sportowy. Początkowo trenował na boisku miejscowego klubu sportowego „Partyzant”. W późniejszych latach trafił do „Varsovii Warszawa”, następnie „Delty Warszawa”, „Legii II Warszawa” i „Znicza Pruszków”, aż w końcu został piłkarzem jednego z najbardziej utytułowanych klubów w kraju – „Lecha Poznań”. Dobre występy w poznańskim zespole przełożyły się na powołanie go do reprezentacji Polski oraz na zagraniczny transfer do niemieckiej Borussii Dortumnd. Dzisiaj jest zawodnikiem jednego z największych
i najbardziej utytułowanych klubów świata w piłce nożnej – Bayern Monachium.

Robert Lewandowski od lat angażuje się w działania charytatywne. Corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z żoną Anną, wspiera ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Od wielu lat współpracuje także z Powiatem Warszawskim Zachodnim przekazując swoje gadżety piłkarskie na licytację charytatywne na rzecz chorych dzieci. Ponadto jego spotkania z mieszkańcami, w szczególności z młodzieżą, przyczyniają się do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Jest doskonałym przykładem dla młodych sportowców i naszym „ambasadorem” w światowym futbolu. Rada PWZ podjęła jednogłośnie uchwałę w celu nadania Robertowi Lewandowskiemu tego honorowego wyróżnienia.

 MŁ.

 

 


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook