OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
08:29, 25 czerwca 2019 r. 
Łucji, Witolda, Wilhelma
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

„Historia łączy pokolenia” Piknik historyczny i warsztaty rzemiosł dawnych w Lipkowie…

Zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie się 12 maja 2019 r. na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie.

Serdecznie zapraszamy na piknik historyczny, który odtworzy klimat wydarzeń, zapisanych na kartach „Trylogii”. Głównym punktem imprezy będzie inscenizacja pojedynku podpułkownika kozackiego Jurko Bohuna z imć Panem Michałem Wołodyjowskim.  Na jeden dzień polana w Lipkowie zamieni się w wielkie widowisko historyczne. Dzięki grupie historycznej „Sarmackie Dziedzictwo” goście pikniku będą mogli poznać dawne zwyczaje szlacheckie, podziwiać stroje z epoki i posłuchać opowieści, jak to w owych czasach bywało. Będą widowiskowe pokazy konne w wykonaniu husarzy i kozaków.  Oprawę muzyczną zapewni nam zespół muzyki renesansowej "Fleurdelis" i „Bergamasca”

Wszystkich zapraszamy na warsztaty rzemiosł dawnych. Bedzie to swoiste spotkanie z żywą historią. To ta część pracy, którą każdy lubi, bo kiedy powstaje rzecz wykonana samodzielnie, zawsze powoduje impuls do dalszego działania, dzielenia się nabytą wiedzą. Warsztaty są skierowane dla dzieci

i dorosłych na różnych poziomach trudności i w różnych grupach wiekowych. Kultura tradycyjna prezentowana jest zarówno w swoich formach autentycznych, jak i wzbogaconych współczesnymi elementami artystycznymi, inspirującymi się folklorem. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi i tkaninami prowadzony przez Przemysława Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne.

 Zapraszamy na spotkanie z „żywą historią”.

Jak dojechać do Lipkowa ?

Dojazd drogą powiatową nr 4126W (Izabelin-Lipków-Stare Babice) lub z Warszawy autobusem podmiejskim linii 714 – przystanek „Lipków-Muzeum” oraz komunikacją lokalną linii: L-6, L-7.

Do zobaczenia!

 


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook