OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
12:40, 17 października 2019 r. 
Antonii, Ignacego, Wiktora
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Przełaj „Kampinoskie Piekło”

W ostatnią sobotę czerwca odbył się w gminie Kampinos pierwsza edycja  biegu „Kampinoskie piekło”. Bieg jest dla uczestników niebagatelnym wyzwaniem, gdyż jego trasa wiedzie po urozmaiconym, w części ekstremalnie piaszczystym terenie, z którym zmagali się najwytrwalsi biegacze z całej Polski. Gościem honorowym imprezy była Alicja Fiodorow, medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w lekkiej atletyce w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janerio, która poprowadziła rozgrzewkę i biegła z najmłodszymi uczestnikami imprezy.

Na głównym dystansie 10 km triumfował Tomasz Mikulski –  niezawodny długodystansowiec z terenu naszej gminy. Wśród kobiet najlepsza okazała się najmłodsza ze startujących pań - Eliza Galińska z Pruszkowa reprezentująca UKS Filipides Teresin. Eliza to fenomen, który jest nadzieją polskich biegów długich.

W biegach dla dzieci i młodzieży do pokonania było odpowiednio od 0,5 do 1 km.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnych władz biegacze wyjechali z Kampinosu zadowoleni. Każdy uczestnik mógł liczyć na pamiątkowy medal oraz poczęstunek regeneracyjny w postaci pysznej grochówki.

Przebieg imprezy wskazuje, że jest ona strzałem w dziesiątkę, w zakresie budowania rozpoznawalności marki Kampinos oraz aktywizacji społeczeństwa do integracji i dbania o własną tężyznę fizyczną, a co za tym o zdrowie. Organizatorem imprezy jest Gmina Kampinos a współorganizatorem Kampinoski Park Narodowy oraz UKS Filipides Teresin. 

Bardzo dziękujemy za objęcie imprezy patronatem honorowym przez Pana Jana Żychlińskiego Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Polski Komitet Paraolimpijski z Panią Alicją Fiodorow na czele. Wsparły nas również: Bakoma S.A., Pan Piotr Janusz – właściciel firmy Kompit z Sochaczewa  oraz SIME Polska Sp. z o.o.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Mam naszych najmłodszych biegaczy, które przygotowały pyszne ciasta jak również zadbały o profesjonalną obsługę gastronomiczną imprezy.

Dziękujemy druhom strażakom wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kampinos, jak również Policji i zespołowi medycznemu za pomoc przy zabezpieczeniu trasy i uczestników biegu. Dziękujemy również Panu Sławkowi za przygotowanie „eko” podium dla naszych zwycięzców.

 

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy zmierzyli się z „Kampinoskim Piekłem”. Zapraszamy za rok!

 

Impreza współfinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego. 

  

AA/UKS Filipides/red.

Zdjęcia I. Andryszczyk/red.

 


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook