OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
05:30, 20 października 2019 r. 
Ireny, Kleopatry, Witalisa
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Piłkarze DPS Sadowa złotymi medalistami w finale Turnieju SENI CUP w Toruniu

W dniach 3-5 lipca br. rozegrany został Finałowy 19. Turniej SENI CUP w Toruniu, w którym uczestniczyło ponad 350 fanów futbolu. Piłkarze z Domu Pomocy Społecznej w Sadowej zajęli I-sze miejsce w swojej grupie finałowej zdobywając złote medale oraz puchar Seni Cup i puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej .

Liga Seni Cup rozpoczyna się turniejami kwalifikacyjnymi rozgrywanymi równolegle w 11 różnych krajach, takich jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Polska. Zwycięzcy eliminacji przyjeżdżają do Torunia na początku lipca, aby wziąć udział w Turnieju Finałowym Ligi.


Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup to cykl rozgrywek piłkarskich, w których biorą udział niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej.

Drużyny tworzą kobiety i mężczyźni w bardzo różnym wieku. Piłkarze i piłkarki mają od kilkunastu do kilkudziesięciu lat. Łączy ich jedno – miłość do gry w piłkę nożną. Ta dyscyplina przyczynia się nie tylko do rozwoju sprawności fizycznej, lecz także uczy wytrwałości i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz współpracy w zespole. Co roku biorą w nich udział drużyny z wielu krajów europejskich. Jest to dla nich wyjątkowa okazja do rozwijania sportowej pasji i spełniania swoich marzeń, a także do oderwania się od  codzienności. Coraz więcej osób postrzega sport jako doskonałą formę terapii. Dzięki strzelonym golom uczestnicy Ligi mogą choć przez chwilę poczuć się jak zawodowi piłkarze  i uwierzyć, że mogą osiągnąć jeszcze więcej.

 

Więcej można dowiedzieć się na stronie: www.sadowa.dps.pl oraz na naszym profilu facebook.

 


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook