OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
05:24, 20 października 2019 r. 
Ireny, Kleopatry, Witalisa
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Bramkowskie Integracyjne Spotkanie „Wianki 2019” w rytmach disco polo.

„Lubię na czas Wianek przyjeżdżać do Bramek, tu zabawa fajna jest i przyjaciół grupa fest”-  takimi słowami piosenki gospodarze powitali uczestników XI Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego WIANKI 2019. A grupa przyjaciół, którzy tradycyjnie spotykają się w Bramkach w czerwcu, jest coraz większa. W tym roku na Wianki przyjechali przedstawiciele 31 placówek pomocowych: domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów pomocy społecznej z pięciu województw: mazowieckiego, pomorskiego, podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego.

Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „gala disco polo” i miało charakter festynu. W rytmach wszechobecnej muzyki uczestnicy korzystali z zajęć plastycznych, sportowych, studia tatuażu i wizażu, wykonywali figury z balonów. Dla miłośników discopolo przygotowano kącik „Jaka to melodia”, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę i znajomość największych przebojów. Chwile spędzone w Bramkach uczestnicy mogli utrwalić wykonując zdjęcia w foto-budce. Na wszystkich czekały smakołyki  rodem z festynu: hot-dog, zapiekanki, popcorn, gofry, lody i zimne napoje. 

Niewątpliwą atrakcją tegorocznych Wianek był koncert zespołu „Na plus”, który porwał wszystkich uczestników do wspólnej zabawy i tańca.Nie zabrakło również tradycyjnego wykonywania wianków, które w uroczystym, barwnym korowodzie zostały przeniesione nad staw i przy akompaniamencie muzyki, puszczone na wodę. 

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe statuetki i upominków, które wręczył P. Jan Żychliński – Starosta Warszawski Zachodnie - honorowy patron spotkania oraz P. Marek Książek– burmistrz Błonia.

Podsumowaniem spotkania był program artystyczny, który przygotowali mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bramkach oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bramkach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Łubcu. Była to prawdziwa gala, niesamowite show. W blasku jupiterów, laserów, w obłokach dymu nasi artyści prezentowali takie przeboje jak „Wymarzona”, „Miłość w Zakopanem”, Przez twe oczy zielone”, „Bałkanica" i wiele innych. Nogi same niosły do tańca!.

Muzyka łagodzi obyczaje, łączy pokolenia, sprzyja integracji i nawiązaniu nowych znajomości. Tak też się stało podczas Wianek, 28 czerwca 2019r. w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach, gdzie spotkali się i wspólnie spędzili radosny czas  przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz szkół i przedszkoli, organizacji i instytucji pozarządowych z Błonia, pracownicy placówek pomocowych, społeczność lokalna oraz osoby niepełnosprawne. Organizatorzy Bramkowskiego Spotkania Integracyjnego Wianki 2019 – tj. Dom Pomocy Społecznej w Bramkach oraz Krajowe Stowarzyszenie „Przyłącz się do nas” w Bramkach już dziś zapraszają na kolejne spotkania słowami tegorocznej piosenki przewodniej 

„Więc wspominaj te spotkania

Chwile rozmów, zabaw, grania

A gdy będzie smutno ci

To przyjeżdżaj do nas dziś”

Anna Krzysztofik

 


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook