OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
18:20, 27 maja 2020 r. 
Amandy, Jana, Juliana
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Z dróg powiatowych

Stopniowo dobiega do końca sezon budowlany, deszcze w ostatnich dniach nieco utrudniły pracę drogowców, wszyscy oczekują na zapowiadaną poprawę pogody, która przyspieszy realizację rozpoczętych inwestycji.

EDIT: Zamknięcie ronda dotyczyć będzie jedynie samochodów ciężarowych, natomiast samochody osobowe oraz komunikacja autobusowa będzie umożliwiona. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy od dnia 12.10.2019r.

Rondo w Izabelinie na finiszu

Postępują prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i 3 Maja (gm. Izabelin). Wykonano już częściowo asfaltową warstwę podbudowy i warstwę wiążącą nawierzchni. Pozostają do wykonania kolejne warstwy bitumiczne. Prace będą przeprowadzone w najbliższym czasie, równolegle trwają roboty brukarskie przy budowie chodników, ścieżek rowerowych i zjazdów na posesje.

W nadchodzących dniach mieszkańcy Izabelina mogą spodziewać się zamknięcia skrzyżowania ul. Sienkiewicza i 3 Maja w związku z koniecznością przeprowadzenia ostatniego etapu prac nawierzchniowych na budowanym rondzie. Drogowcy przepraszają za utrudnienia i proszą o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu w miejscu budowy. Prace drogowe powinny zakończyć się w tym miejscu około 20 października.

Nowe rondo znacznie poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w Izabelinie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno gospodarczego regionu”. Dofinansowanie inwestycji z tego programu wyniesie blisko 2,5 mln zł, resztę sfinansują wspólnie gm. Izabelin i Powiat Warszawski Zachodni.

MŁ.

 

 

 

 

Budowa ronda w Izabelinie


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook