OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
12:01, 24 lutego 2020 r. 
Boguty, Bogusza, Macieja
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Aktualności
Fundacja EduLab

Fundacja EduLab to jedna z kilku nowych organizacji, która rozpoczęła działalność w powiecie warszawskim zachodnim. Jej założycielkami są osoby z doświadczeniem pedagogicznym, pełne entuzjazmu i z ambicją stworzenia warunków do efektywnej nauki dzieci w oparciu o innowacyjne metody nauczania, wspieranie rodziców w wychowaniu ich dzieci, rozwoju osobistym  i podnoszeniu umiejętności komunikacji społecznej. Fundacja została  zarejestrowana w 2012 r.
Cele statutowe fundacji koncentrują się na wspieraniu rozwoju oświaty rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz propagowaniu nowoczesnej pedagogiki - zarówno teorii, jak i praktyki. Założycielki Fundacji wychowały się w Gminie Stare Babice i nadal tu mieszkają - lokalność działania i korzystanie z lokalnych zasobów jest bardzo ważnym aspektem funkcjonowania Fundacji.

Fundacja tuż po dopełnieniu formalności związanych z rejestracją w KRS rozpoczęła przygotowania do uruchomienia w gminie Stare Babice niepublicznej szkoły podstawowej. Zamysłem było stworzenie kameralnej, nowoczesnej szkoły stosującej najbardziej efektywne metody nauczania dzieci, dbającej nie tylko o dydaktykę, ale również o ich zrównoważony rozwój intelektualny, społeczny oraz emocjonalny. Szkoła została uruchomiona we wrześniu 2013 r. Przy pracach projektowo - adaptacyjnych zaangażowane były lokalne firmy.

Fundacja współpracuje z prof. Edytą Gruszczyk - Kolczyńską - wybitnym pedagogiem i psychologiem, badaczką uzdolnień dzieci, szczególnie uzdolnień matematycznych, propagując opracowaną przez Panią Profesor innowacyjną metodą nauczania matematyki, a szczególnie kształtowania wśród dzieci myślenia matematycznego. Prowadzona przez Fundację niepubliczna szkoła podstawowa jest jedną z zaledwie kilku szkół w Polsce objętych opieką merytoryczną Pani Profesor i stosujących jej metodę. Będąc w stałym kontakcie z rodzinami uczniów, Fundacja zapewnia im szerokie wsparcie w zakresie wzmacniania dziecięcych uzdolnień, budowania i wzmacniania relacji, radzenia sobie z trudnościami.

Wiosną na terenie Gminy Stare Babice Fundacja rozpocznie projekt dotyczący diagnozy uzdolnień matematycznych dzieci ze starszych grup przedszkolnych, w ramach którego prowadzone będę szkolenia dla rodziców na temat rozpoznawania i wzmacniania uzdolnień dzieci oraz zajęcia warsztatowe dla dzieci rozwijające ich umiejętności matematyczne.

7 czerwca 2013 r. fundacja zorganizowała spotkanie z prof. Gruszczyk - Kolczyńską dotyczące tego, jak pracować z dzieckiem przejawiającym uzdolnienia matematyczne i o tym, co może wskazywać na to, że dziecko ma takowe uzdolnienia, a także omawiającym to, skąd się biorą niepowodzenia szkolne i jak można im zapobiegać. Spotkanie było spotkaniem otwartym dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, przybyły na nie także nauczycielki z okolicznych przedszkoli.

18 grudnia 2013r. Fundacja zorganizowała w Niepublicznej Szkole Podstawowej EduLab koncert bożonarodzeniowy połączony z charytatywnym kiermaszem świątecznym. Za zebrane środki zakupione zostały paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z terenu gminy.

W swoich działaniach Fundacja skutecznie współpracuje z partnerami społecznymi, instytucjami publicznymi i przedstawicielami biznesu z powiatu warszawskiego zachodniego oferując ciekawą ofertę edukacyjną dla dzieci i osób dorosłych.


« powrót
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STRUKTURA URZĘDU  |  STAROSTWO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook