OŻAROW MAZOWIECKI STARE BABICE IZABELIN ŁOMIANKI LESZNO KAMPINOS BŁONIE
14:13, 09 lipca 2020 r. 
Hieronima, Palomy, Weroniki
www.facebook.com/powiatwarszawskizachodni
mapa serwisu  |  RSS
Strona główna > Aktualności

Kontrole autobusów "Wakacje 2020"

Na terenie powiatu zorganizowany został punkt kontroli autokarów, gdzie codziennie w godz. 5.00-7.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się, można przeprowadzić kontrolę pojazdów, którymi przewożone będą dzieci. Punkt kontroli wyznaczony został w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Nasz powiat jest rozległy i aby uniknąć długiego oczekiwania na sprawdzenie pojazdu, policjanci wyznaczyli stały punkt kontroli.

Kontrole będą przeprowadzane codziennie w godz. 5.00-7.00 w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (22) 752 80 00.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

Apelujemy, aby w miarę możliwości, autokary były kierowane do punktu kontroli przed zabraniem dzieci. Kontrola trwa około 15 - 20 minut (jeżeli wszystko jest w porządku). Kierowca każdego skontrolowanego pojazdu otrzymuje protokół z kontroli. Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To, czy autokar został skontrolowany, można ewentualnie zweryfikować telefonując do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach (tel. 22 752 80 00).

Ważne jest, aby w trakcie podpisywania umowy z przewoźnikiem, ustalić wcześniejszą kontrolę autokaru i zawrzeć taką informację w umowie.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

 

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ md

 

Źródło: http://kppbabice.policja.waw.pl/pwz/aktualnosci/95500,Kontrole-autobusow-quotWakacje-2020quot.html?fbclid=IwAR3qt_YnlKOhSQxBuGtojd5x9CniWhURL6mutYOG7qtQu4bpcsnqEg4GQGw


« powrót do aktualności
Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego,
ul. Poznańska 129/133, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. 22 733-72-00 , fax 22 733-72-01
e - mail: kancelaria@pwz.pl
Godziny pracy: poniedziałek - 9.00-17.00, wtorek-piątek - 8.00-16.00
POWIAT  |  WŁADZE POWIATU  |  STAROSTWO  |  STRUKTURA URZĘDU  |  RODO  |  POLITYKA PLIKÓW COOKIES
Ożarów Maz.
Łomianki
Izabelin
Stare Babice
Leszno
Kampinos
Błonie
© Copyright 2012 Starostwo
Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wykonanie VOBACOM
facebook